Чому потрібно міняти гальмівну рідину

Гальмівна рідина – один з «розхідників» який потрібно періодично міняти. Це прямим чином впливає на безпеку авто.

Заміна гальмівної рідини регламентована виробником автомобіля. Зазвичай її потрібно міняти кожні два роки. Втім, багато хто нехтує цією рекомендацією і наражає себе та оточуючих на небезпеку.

Саме вона допомагає перетворити натискання на педаль гальма в силу, яка уповільнює або зупиняє автомобіль навіть на найбільшій швидкості. Саме від її якості та стану залежить, наскільки безвідмовною буде робота гальмівних колодок, а також інших пристроїв, відповідальних за безпеку автомобіля – антибуксувальної системи TCS, системи допомоги при старті вгору, а також системи динамічної стабілізації автомобіля ESP. Тим часом згідно зі статистикою, кожен третій автомобіль пересувається з гальмівною рідиною, що виробила свій ресурс.

Коли вміст води у відпрацьованій гальмівній рідині стає надто високим, і її температура кипіння знижується. Серед можливих наслідків – більш тривалий хід педалі гальма, слабке гальмування, нерівномірне розподілення зусиль між гальмівними механізмами, а в гіршому випадку навіть повна відмова гальм.

І якщо про «парову пробку» чули багато, то ось про те, що гальмівна рідина – єдина мастильна рідина в транспортному засобі, яка з часом роз’їдає та руйнує гідравлічні компоненти, замислюються набагато рідше. Як і про те, що вигідніше та дешевше вчасно замінити гальмівну рідину, ніж витрачати значно більшу суму на ремонт або заміну гідравлічного блоку.