Незвичні дороги світу: дорога Стельвіо

Злітають в небо, западають в прірву, висять в повітрі, проходять під реліктовими деревами — скільки в світі незвичайних доріг, які вражають уяву і по яким мріють проїхатися багато автомобілістів. Ми зібрали в цій збірці самі унікальні з них.

Ця траса не випадково увійшла до нашого топу доріг світу. Вона налічує 60 крутих поворотів і знаходиться на однойменному мальовничому перевалі в італійських Альпах Бормо поблизу кордону зі Швейцарією. Фото цієї незвичайної дороги зачаровують, але їздити на ній дуже небезпечно, що підтверджує сумний досвід автогонщика Стірлінга Мосса, який розбився тут 1990 року.

Тут також побували провідні автомобільні шоу Top Gear. Вони включили цю трасу до свого топу найекстремальніших доріг світу. А ще рекомендували її всім, хто шукає гострих відчуттів.

Сьогодні траса використовується для спортивних заходів: авто-мото- та велогонок. Останніми днями серпня її закривають, щоб понад вісім тисяч велосипедистів змогли доїхати до вершини перевалу. В решту часу, коли не проводяться заходи, відвідати шосе можуть усі охочі.

7.jpg