Незвичні дороги світу: п’яний міст

Злітають в небо, западають в прірву, висять в повітрі, проходять під реліктовими деревами — скільки в світі незвичайних доріг, які вражають уяву і по яким мріють проїхатися багато автомобілістів. Ми відкриваємо збірку найунікальніших з них.

 

У 1989 році в Норвегії відкрили Атлантичну дорогу, яка включає в себе 8 мостів. Один з них вражає незвичайною конструкцією. Сторсезандетскій міст з’єднує острів Авер з материком і є найдовшим мостом Атлантичної дороги: його довжина становить 260 метрів. При цьому він відхиляється в море на 23 метри.

Спочатку інженери планували будувати горизонтальний міст, але особливості рельєфу не дозволили цього зробити, через що довелося змінити початковий проект. Тому тепер ця споруда виглядає як американські гірки: то звивиста, то злітаюча вгору, то пірнає вниз. Через ці вигини та перепади висот місцеві жителі і прозвали його п’яним мостом.

На перший погляд споруда вражає і навіть лякає. Справа в тому, що з певного ракурсу здається, що вона недобудована і закінчується обривом. Звичайно ж, це не так. Вже через поворот показується вигин і спуск, які складно помітити з землі. А ще з моста відкривається вражаючий вид на дивовижну норвезьку природу.

Так чи інакше, Сторсезандетскій міст вражає і надихає. Побачивши його одного разу, проїхавши по ньому, водії надовго запам’ятовують це надзвичайне спорудження. Тому ми не змогли не включити цей міст в наш топ самих незвичайних доріг.

2.jpg