Незвичні дороги світу: тунель Голіань

Злітають в небо, западають в прірву, висять в повітрі, проходять під реліктовими деревами — скільки в світі незвичайних доріг, які вражають уяву і по яким мріють проїхатися багато автомобілістів. Ми зібрали в цій збірці самі унікальні з них.

Ще одна дорога в Китаї, здатна привести в повне захоплення туристів і автомобілістів, яким не чужий екстрім. Тунель пролягає в одній із скель гірського хребта Тайханшань. Дорога то заглиблюється в скелясту породу, то виринає на сонячне світло і проходить прямо по краю прямовисного урвища.

Що цікаво, тунель Голіань — повністю рукотворна споруда. Він створювався групою із 13 осіб без використання важкої техніки. Його створення — це життєва необхідність жителів однойменного села, яке до 1972 року було відрізане від світу. Місцеві жителі побоювалися, що невдовзі поселення вимре, і вирішили прокласти шлях до цивілізації. Тому під керівництвом місцевого сільського голови розпочали вирізування тунелю у гірській породі. За час будівництва загинули люди, а для тих, хто вижив, ця дорога стала справою всього життя.

Роботи велися 5 років, і ось у травні 1977 року тунель відкрили. За такий короткий термін будівельники прорубали у скельній породі дорогу довжиною 1200 метрів! Висота тунелю – 5 метрів, ширина – 4 метри. І так, на нашу думку, це найдивовижніша дорога світу, яку колись будували люди.

Таким чином жителі маленького села Голіань не тільки довели, що для людини немає нічого неможливого, але й змогли створити одну з найнезвичайніших пам’яток Китаю, з відкритих проїздів якої відкриваються дивовижні види на гірський масив.

Існує ще безліч шосе, тунелів та трас, гідних рейтингу найкрасивіших доріг.  На закінчення хочемо сказати, що для того, щоб побачити прекрасне, не потрібно їхати далеко. Іноді досить вибратися за місто і по-новому подивитись на навколишній світ.

tonnel-Golian.jpg