Основні правила безпеки для водіїв електросамокатів

Електротранспорт – електросамокати, гіроскутери, моноколеса тощо – стрімко увійшли у наше повсякденне життя. Особливо помітно це стало під час карантинних обмежень. Адже для деяких українців вони стали не лише засобом для дозвілля, але і транспортом для поїздок на роботу.

Згідно з невтішною статистикою поліції, спостерігається зростання кількості нещасних випадків за участю електричного транспорту не тільки в Україні, але і в усьому світі.

В Україні, нажаль, на державному рівні ще не врегульовані правила безпеки для такої категорії учасників дорожнього руху, як водії електросамокатів. Ми спробуємо окреслити основні моменти, на які варто звертати увагу, стаючи (чи сідаючи) за кермо такого виду транспорту.

10 правил безпеки для водіїв електросамокатів:

 1. Перед початком активних поїздок по місту пройдіть інструктаж (або ж, по можливості, спеціальні курси). В Україні водіям електросамокатів не доводиться одержувати відповідні права для цього виду транспорту, як це, наприклад, робиться у Великобританії (для прокатних електросамокатів). Але ви (ваші діти) можете взяти уроки з водіння у більш досвідчених водіїв або звернутися у локальний сервіс прокату – де вам допоможуть в цьому питанні.
 2. Відмовтеся від поїздок по місту, якщо вам не виповнилося 14 років. Наразі в Україні не встановлені вікові обмеження для водіїв електросамокатів. Але ми радимо всім батькам, діти яких просять придбати їм електросамокат (гіроскутер, моноколесо, чи будь-який інший вид електротранспорту) утриматись від покупки, якщо дитині не виповнилося 12, а краще 14 років. Дитині до цього віку варто кататися лише в межах будинку, житлового кварталу і тільки під наглядом дорослого.
 3. Купуючи електротранспорт не забувайте про купівлю захисного екіпіювання (засобів захисту, таких як: шолом, наколінники, налокітники тощо). Також варто потурбуватися про фару для поїздок у темний час доби та наявність світло відбиваючих елементів на одязі.
 4. Контролюйте власну швидкість. Доцільно рухатися на електросамокаті зі швидкістю пішохода, якщо ви їдете по тротуару, чи зі швидкістю 20-30 км/год, якщо їдете по велосипедній доріжці. Якщо поруч із вами немає велосипедної інфраструктури, то краще рухатися не по тротуару, а по правій частині проїжджої частини, намагаючись не створювати аварійні ситуації.
 5. Поважайте та дотримуйтесь правил дорожнього руху. Дотримуйтесь вимог усіх встановлених на вулицях знаків під час руху на електросамокаті. Поважайте інших, хто пересувається навколо вас.
 6. Під час руху на електросамокаті не користуйтеся телефоном.
 7. Ніколи не вживайте алкогольні напої, якщо плануєте поїздку на електротранспорті.
 8. На електросамокаті має бути лише один користувач. Не варто піддавати друзів чи себе небезпеці.
 9. Паркуйтеся відповідально. Паркуйте ваш електросамокат біля велосипедних стійок чи у спеціально відведених для цього зонах поруч із іншими електросамокатами. Завжди використовуйте підніжку.
 10. Не блокуйте та не загороджуйте прохід (проїзд) іншим учасникам дорожнього руху. Уникайте блокування проходів на тротуарах чи зупинок громадського транспорту. Намагайтесь не нагромаджувати велосипедні стійки!

Що робити, якщо все ж сталася дорожньо-транспортна пригода (ДТП), за участі електротранспорту?

 • Запам’ятати компанію орендаря електросамокату (чи іншого електротранспорту), щоб після ДТП можна було звернутися туди із запитами. Але потрібно це робити юридично правильно, через адвоката.
 • Головне – зафіксувати сам факт події, викликати поліцію по телефону «102», щоб у подальшому визначати ступінь вини учасників дорожньо-транспортної пригоди.

В Киеве появился еще один сервис проката электросамокатов – Kiwi - новости Украины, Транспорт - LIGA.net