В Україні пропонують заборонити автомобілі з ДВЗ

Мінінфраструктури запропонувало поетапну заборону ввезення і першої держреєстрації автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння (ДВЗ).

Міністерство інфраструктури оприлюднило законопроект, в якому передбачається ввести поетапну заборону ввезення і першої державної реєстрації в Україні автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння, в тому числі і вироблених в Україні.

Пропонується заборона:

з 01.01.2027 старих автомобілів з дизельними двигунами внутрішнього згоряння;
з 01.01.2030 нових автомобілів з дизельними двигунами внутрішнього згоряння, а також вживаних і нових автомобілів з бензиновими двигунами внутрішнього згоряння.

Заборона не поширюватиметься на автомобілі Збройних Сил України та інших військових формувань, автомобілі фермерських господарств з метою їх використання за межами автомобільних доріг загального користування при веденні фермерського господарства і автомобілі, які купуються в спадщину, а також на автомобілі вироблені до 01 січня 1981 року.

Як пояснюють у відомстві, законопроект розроблений з метою реалізації окремих положень Угоди про асоціацію з ЄС і Директиви 2009/33 / ЄС Європейського Парламенту та Ради від 23 квітня 2009 року «По просуванню чистих і енергоефективних транспортних засобів автомобільного транспорту».

Джерело: https://kurs.com.ua